piątek, 20 grudnia 2013

Klasyczna Włoszka.

Alfa Romeo 33 produkowana była w latach 1983 - 1995. W 1986 roku samochód został poddany faceliftingowi. W 1990 roku do produkcji weszła druga generacja Alfy Romeo 33, którą produkowano do 1995 roku. Model 33 jest ostatnim samodzielnie opracowanym przez Alfę Romeo, modelem samochodu.

W mojej kolekcji modeli Bburago w skali 1:43 znajduje się biała Alfa Romeo 33. Wyprodukowano we Włoszech. Model posiada naklejoną na karoserię, wyścigową kalkomanię. Gdy po raz pierwszy zobaczyłem tę wersję na aukcji, sądziłem że sprzedawany model jest wybrakowany. Grafika naklejona jest w nietypowy sposób. Znajduje się jedynie na masce silnika i na dachu miniatury. Jednakże po wnikliwej analizie materiału zdjęciowego dostępnego w internecie, okazało się, że firma Bburago produkowała miniaturę Alfy Romeo 33 oklejoną w taki nietypowy , wydawałoby się niepełny sposób.Prezentowana miniatura Alfy Romeo 33 pochodzi z lat 80 ubiegłego wieku. Wyprodukowano we Włoszech. Została wyposażona w koła o wzorze felg przedstawiającym cztery kwadraty. Przednie reflektory oraz szyby stanowią jeden element. Odlane są z delikatnie niebieskiego przezroczystego tworzywa. W związku z powyższym, przednie lampy z racji małej powierzchni są wyraźnie niebieskie. Szyby z racji większej powierzchni wyglądają jakby były delikatnie barwione na niebieski kolor. Budowa nadwozia miniatury jest dość nietypowa z uwagi na fakt, iż linia łączenia podwozia z karoserią przebiega na wysokości polowy drzwi. Taka budowa sprawia wrażenie jakby miniatura Alfy Romeo 33 wyposażona była w ozdobne panele wykonane z tworzywa i umieszczone w dolnej części drzwi. Model wyposażony jest w czarny grill z wyraźnym logo Alfy Romeo. W czarnym zderzaku zaznaczono miejsce na ozdobne przetłoczenie oraz na światła przeciwmgłowe. Tylne lampy są odlane wraz z karoserią. Posiadają szczegółowy podział na poszczególne kolorowe sekcje lampy.


Więcej zdjęć: w galerii Bburago 1:43


pvs


Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie treści postów oraz zdjęć bez zgody autora zabronione.

®

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz