piątek, 17 stycznia 2014

Francuski Elf.

Renault 9 i Renault 11 to dwa pozornie różne modele samochodów. Są to jednak bliźniacze konstrukcje, różniące się rodzajem nadwozia. Renault 11 był samochodem o nadwoziu typu hatchback. Renault 9 miał nadwozie typu sedan. Produkcja tych samochodów odbywała się od 1981 do 1988 roku. Renault 9 powstał jako wynik wieloletnich badań firmy nad zmniejszeniem zużycia paliwa, poprawieniem funkcjonalności wnętrza nadwozia oraz komfortu jazdy. Oba modele były produkowane również w Turcji przez firmę Oyak-Renault, Renault 9 w latach 1986-1999 a Renault 11 w latach 1987-1995. Renault 9 został wybrany samochodem roku 1982.

W mojej kolekcji modeli BBurago w skali 1:43 znajduje się żółte Renault 9 Rally. Model posiada naklejoną na karoserię rajdową kalkomanię.Prezentowana miniatura Renault 9 pochodzi z lat 80 ubiegłego wieku. Została wyposażona w koła o wzorze felg przedstawiającym cztery kwadraty. Przednie reflektory oraz szyby stanowią jeden element. Odlane są z delikatnie niebieskiego przezroczystego tworzywa. W związku z powyższym, przednie lampy z racji małej powierzchni są wyraźnie niebieskie. Szyby z racji większej powierzchni wyglądają jakby były delikatnie barwione na niebieski kolor. Pomiędzy przednimi reflektorami znajduje się szary grill, na którym niestety próżno szukać znaku firmowego Renault. Na krawędzi klapy bagażnika widać niewielki spojler. W modelu odwzorowano charakterystyczne dla samochodu Renault 9 tylne nadkole, które częściowo zasłania koło. W czarnym zderzaku zaznaczono miejsce na ozdobne przetłoczenie oraz na światła przeciwmgłowe. Tylne lampy są odlane wraz z karoserią. Posiadają szczegółowy podział na poszczególne kolorowe sekcje lampy. 


Więcej zdjęć: w galerii Bburago 1:43


pvs


Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie treści postów oraz zdjęć bez zgody autora zabronione.

®

2 komentarze:

 1. super hobby :) bardzo fajnie się to czyta i ogląda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za miłe słowa.
   Polecam i zapraszam :)

   Usuń